семинары за границей
 
Названо найдешевші гірськолижні курорти світу в цьому сезоні

Експерти сайту Fairfx, який спеціалізується на економії під час подорожей, встановили найдешевші та найдорожчі гірськолижні курорти цього сезону.

У Fairfx порівняли семиденні витрати на скі-паси, щоденне ранкове навчання та прокат спорядження у 59 гірськолижних курортах Європи та Північної Америки, повідомляє The Telegraph. Для точності аналізу ціни в місцевих валютах були переведені у фунти стерлінгів за курсом на 23 жовтня 2015 року.

Результати дослідження показали, що найдоступніший зимовий відпочинок пропонують у Чехії, Угорщині, Словенії та Польщі, а найдорожчий – у США, Швейцарії та Канаді.

Найдешевше покататися на лижах можна буде у чеському Шпиндлерув-Млині – за ?134 ($204). Тижневий відпочинок в угорському Кекеші коштуватиме ?153 ($233). Третім та четвертим з найбільш доступних курортів виявилися словенські Блед і Краньска-Гора – за сім днів катання там потрібно буде заплатити ?199 ($303) та ?260 ($395) відповідно.

Серед країн гірськолижної "великої четвірки" (Австрія, Італія, Франція і Швейцарія) найбільш демократичні ціни на катання встановлені в австрійському Кіцбюелі – ?263 ($400), італійському Milky Way – ?330 ($503) та французькому Альп Д'Юезі – ?367 ($558) за тиждень відпочинку. Курорти Швейцарії увійшли до десятки найдорожчих.

У матеріалі британського онлайн-видання говориться також про те, що завдяки значному зміцненню фунта стерлінгів вартість відпочинку на світових курортах для жителів Сполученого Королівства стала значно нижчою. Для українців, на жаль, ситуація прямо протилежна.

Однак, щоб заощадити гроші на зимовому відпочинку, можна прислухатися до таких порад британських журналістів:

     Враховуйте не тільки вартість катання, але й ціни на життя у вибраному регіоні в цілому;

    Слідкуйте за курсом валют й оплачуйте тур у найбільш сприятливий момент;

    Міняйте гроші завчасно, курс валют в аеропорті може засмутити;

    Якщо, приїхавши в іншу країну, в ресторані або магазині людина захоче розплатитися іноземною валютою, вона повинна бути готовою до того, що продавець визначить власний обмінний курс – рекомендує Маршал Голдсміт в Києв, на семінарі.

Симіланські острови закриють від туристів

На п'ять місяців закрилися для відвідування Симіланські та Суринські острови - одні з найкрасивіших архіпелагів планети. Цей час необхідний унікальній місцевій природі для відновлення після туристичного сезону.

Симіланські острови вважаються одним з кращих місць для дайвінгу не лише в Таїланді, але і у всьому світі. З 1982 року територія архіпелагу, що складається з одинадцяти островів, оголошена національним парком. Найбільше туристів приїжджають на Симілани з острова Пхукет, розташованого в 100 кілометрах південніше. Дорога по морю займає близько півтори години.

Суринський архіпелаг знаходиться біля кордону з М'янмою, складається всього з п'яти островів і відомий красивими бухтами. Став національним парком у 1981 році.

Під час "відпочинку" островів від туристів сюди припливають гігантські морські черепахи, щоб спокійно вивести потомство. Крім того, з приходом мусонів і частих штормів, характерних для цієї пори року, відвідування островів на невеликих човнах і катерах стає небезпечним для мандрівників. Тому адміністрації національних парків просять туристів не порушувати встановленого порядку і не ризикувати своїми життями.

Обидва архіпелаги в Андаманському морі можна буде знову відвідати з 15 жовтня.