семинары за границей
 
Лижний відпочинок-2018 найкращі гірськолижні курорти Європи

Читачі британської газети The Telegraph назвали свої улюблені курорти для катання на гірських лижах, за цим опитуванням видання і склало рейтинг найкращих із них.

Усі десять переможців, це й не дивно, виявилися в Альпах.

1. Першим у рейтингу виявився австрійський курорт Сант-Антон-ам-Арльберг, розташований в одному з найбільш засніжених місць Європи. Любителям гірських лиж доступні 340 км трас, а також сотні кілометрів для фрірайда. Туристи також полюбляються і саме місто, воно дуже гарне, має чимало готелів, ресторанів і шале.

Друге і кілька наступних місць отримали французькі курорти:

2. Шамоні, Франція. Столиця першої зимової олімпіади 1924 року, може задовольнити запити і досвідчених, і гірськолижників-початківців. Але сьогодні більш відомий як європейська столиця фрірайду.

3. Третє місце: французький Валь д'Ізер. Британці назвали це його «ідеальним зимовим курортом». Тут є 94 підйомники і 300 кілометрів лижних трас, які підійдуть для новачків і професіоналів сніжної «цілини».

 Також, пропонуємо, тренінги для логістів в Україні, та закордоном.

4: Лез-Арк - один з найвідоміших французьких курортів, розташований в самому центрі французьких Альп - долині От-Тарантез, департамент Савойя.

Курорт складається з чотирьох гірських сіл, названих по висоті їх розташування: Арк 1600 Арк 1800, Арк 1950 і Арк 2000. Внизу розташоване типове французьке містечко Бур-Сен-Моріс, зв'язане з Арк-1600 фунікулером. Лез-Арк відомий як місце, де встановлено декілька світових рекордів зі швидкісного спуску на лижах.

5. На п'ятому місці - теж французи. На кордоні Високого Савойя і Швейцарських Альп розкинувся ланцюг спусків і підйомників, що з'єднали 12 гірськолижних станцій і містечок Франції і Швейцарії в одну гірськолижну "базу" під назвою «Ворота Сонця». Центр французької частини - Морзін, сімейний курорт з традиційною альпійською архітектурою.

6. Швейцарський Верб'є знаходиться на заході величезного гірськолижного району «Чотири долини» і на шостому місці рейтингу. Стоїть над невеликому плато на висоті близько 1500 м. Незважаючи на величезні розміри, основний вузол гірськолижної інфраструктури «Чотирьох Долин» тяжіє до Верб'є і домінуючому над ним величезного масиву Монфор (3330 м).

412 км підготовлених трас курорту, більшість з яких мають південно-західну орієнтацію, завдяки хорошим сніжним умовам, дозволяють кататися майже «від дверей».

Верб'є пов'язаний мережею сучасних підйомників і єдиним скі-пасом з іншими курортами Чотирьох Долин.

7. Сьоме місце - добре відомий французький Куршевель. Розташований в центрі Тарантезької долини, є частиною об'єднаної зони катання «Три долини». Чотири станції курорту розташовані на висоті 1300, 1550, 1650 і 1750 (більш відомий як "1850") метрів.

Сезон триває з кінця листопада до початку травня. На курорті - велика кількість дорогих магазинів і близько сотні ресторанів. Спортивний комплекс має ковзанку, боулінг, сквош, картинг на льоду і фітнес-центр.

 

8. Гірськолижний курорт Мерібель (на 8 місці) в Долині Тарантез у французьких Альпах розташований біля міста Мутьє і національного парку Вануаз.

Знаходиться на висоті 1400 метрів, знаходиться в центрі «Трьох Долин» і складається із селищ Мерібель, Мерібель-Моттаре і Мерібель-Алтіпорт.

Типовий альпійський курорт для сімейного відпочинку, де можна покататися не лише на лижах. Для зручності з долини Моттаре прокладено «зелену» трасу просто до центральних витягів курорту Мерібель.

9. Дев'ятим став ще один «француз». Комуна Тінь знаходиться в регіоні Рона-Альпи, в департаменті Савойя. Популярний район, разом з сусіднім Валь д'Ізер утворює величезну зону катання L'Espace Killy.

Регіон названий на честь олімпійського чемпіона з гірськолижного спорту, місцевого жителя Жана-Клода Кіллі. В цілому в нього входить 300 кілометрів трас.

10. Закриває список представник Італії - Червінія, що в долині Аоста, належить до комуни Вальтурнанш в автономній області Валле-д'Аоста.

Розташована на висоті 2006 метрів, біля підніжжя південного схилу Маттерхорна, в кінці долини Вальтурнанш і оточена льодовиками.

Курорт має об'єднану з Церматтом область катання. Траси обладнані 25 підйомниками. Загальна кількість трас - 69, сумарна протяжність - близько 200 км (без обліку швейцарських трас).

Деякі гірськолижні траси мають велику протяжність, найдовший маршрут - 22,5 км від Клайн-Маттерхорна в Швейцарії вниз до Вальтурнанш в Італії.