семинары за границей
 
Як працює система державних закупівель

В межах запобігання корупції і спрощення проведення тендерних процедур була створена електронна система публічних закупівель Prozorro. Застосування адміністратора бази даних дало змогу залучити громадськість до державних закупівель і сприяло прозорості тендерних процесів. 

Принцип роботи системи Prozorro

Щоб взяти участь в тендерах, необхідно зареєструватися на одному з акредитованих електронних майданчиків. Реєстрація на самому сайті ПРОЗОРРО неможлива. При виборі веб-ресурсу орієнтуватися варто на репутацію потралу і відгуки. Надійним майданчиком є Українська Універсальна Біржа - tender.uub.com.ua, яка користується популярністю в учасників торгів.

Замовники і учасники завантажують необхідну документацію через особистий  кабінет на обраному електронному сервісі. Ці данні одразу синхронізуються з центральною базою даних і поширюються на інших авторизованих майданчиках. 

Щоб отримувати інформацію про проведення тендерів, треба підписатись на розсилку закупівель. Для цього необхідно обрати:

  • категорії, одну чи декілька, за кодом або текстом з назвою;
  • регіон, один чи кілька;
  • замовника.

Розсилка проводиться на мобільний телефон або електронну пошту. Дізнатись про початок проведення тендеру можна і на офіційному сайті Prozorro.

У разі зацікавлення учасника оголошенням, йому необхідно через особистий кабінет подати пропозицію. Системою передбачена можливість учасника знижувати первинну ціну. Виконавець з найнижчою пропозицією перемагає, а інформація після завершення аукціону відкривається для усіх учасників.  

Обрання переможця тендеру

Прийняти участь в державних закупівлях можуть представники бізнесу, які документально підтвердять, що їхні товари чи послуги відповідають вимогам замовника. Найнижча пропозиція визначається системою в автоматичному режимі. Іде врахування мінімального кроку зниження вартості пропозиції і спосіб кроку:

  • відсоток;
  • математична формула;
  • грошова одиниця.

Покидати аукціон після визначення переможця не варто. Замовник може не прийняти пропозиції, якщо та не відповідає всім його вимогам. Ті, хто програв, можуть зробити ставку в останньому раунді. Якщо переможець сходить з дистанції, замовник переглядає наступні найнижчі пропозиції.

Ставка підлягає відхиленню системою Prozorro, якщо:

  • пропозицією не дотримані кваліфікаційні умови;
  • не надано забезпечення тендерної ставки;
  • переможець торгів відмовляється підписувати договір про закупівлю без надання документальних підстав для таких дій;
  • пропозиція не може забезпечити умови, висунуті замовником.

Системою забезпечується прозорість всіх етапів тендеру від появи оголошення на сайті до визначення переможця. В публічних закупівлях можуть брати участь підприємці, які надають необхідний перелік документів. Кількість пропозицій необмежена. Чим більше учасників на аукціонах, тим вища конкуренція і нижча ціна на закупівлю.

Система спрямована на взаємовигідне партнерство трьох суб‘єктів господарювання – держави, суспільства та представників бізнесу. Реєстрація на майданчиках Prozorro безкоштовна як для учасників, так і для замовників.